Author Archives: admin

Aiztur vīriešus pie kuriem atradās nelegālās cigaretes

22.maijā ap pulksten 16:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Siena ielā, ievēroja divus vīriešus, no kuriem viens otram iedeva divus melnus maisus, bet pretī saņēma skaidru naudu. Vīrieši, pamanot pašvaldības policijas darbiniekus, centās paslēpties starp automašīnām. Uzrunājot abus vīriešus, viņi neatbildēja un izlikās nedzirdām pašvaldības policijas darbiniekus. Atkārtoti uzrunājot, viņi atbildēja un teica, ka maisus tikko atraduši zālienā un nezinot, kas tajos atrodas. Veicot maisu satura apskati, tika konstatēts, ka tajos atrodas seši cigarešu bloki (1200 cigaretes) bez Latvijas republikas akcīzes marķējuma. 1974.un 1959.gadā dzimušie vīrieši tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Noskaidro iespējamo būvgružu izgāzēju

14.maijā ap pulksten 14:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Latgales ielā aculiecinieki esot pamanījuši, ka kāda persona no savas automašīnas mazdārziņu teritorijā ir izbērusi būvgružus. Ierodoties notikuma vietā, tika ievēroti izbērtie būvgruži un aculiecinieks sniedza situācijas aprakstu un norādīja uz transportlīdzekli, no kura šie būvgruži tika izbērti. Iespējamā vainīgā persona ir 1962.gadā dzimis vīrietis. Lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, par minēto faktu tika uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.panta pirmās daļas par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu vai atkritumu pārrobežu (starptautisko) pārvadājumu noteikumu pārkāpšanu, par ko fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 1000 eiro. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija izsaka pateicību aculieciniekiem, par modrību. Aicinām ikvienu pārkāpuma aculiecinieku nekavējoties zvanīt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantam uz tālruni 63420269.

Par policijas darbu 9.maijā

Publiskā vidē izskanējis, ka kāds politiķis 10.maijā vērsies ar iesniegumu Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9.maijā Liepājā nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus. Vēlamies informēt, ka no minētā politiķa nav saņemts Iesniegumu likuma prasībām atbilstošs iesniegums. 9.maijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā nav saņemti izsaukumi vai cita informācija par pulcēšanās pārkāpumiem Jaunā ostmalā. Informējam, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri apsekoja Jauno ostmalu, taču pārkāpumi netika fiksēti. Tā kā uz vietas atradās Valsts policijas darbinieki, kuri veica personu informēšanu par distancēšanās noteikumiem, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki bija gatavībā sniegt palīdzību Valsts policijas darbiniekiem, ja tas būtu bijis nepieciešams. Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas noteikumi neliedz cilvēkiem individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības. Pie Jaunā ostmalā esošā pieminekļa pārsvarā neviens ilgstoši neuzturējās un notika cilvēku plūsmas maiņa. Tika novērots, ka apmeklētāju vidū personas pārsvarā bija divatā. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri veic valstī noteiktās ārkārtējās situācijas noteikumu kontroli visā pilsētas teritorijā. Personas, kuras pārkāpj noteikumus tiek pārbaudītas un izteikts mutvārdu aizrādījums. Ja minētās personas vēlreiz pārkāpj šos noteikumus, tad personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības.

Notver vandāli

10.maijā ap pulksten 02:10 pilsētas videonovērošanas kamerās tika ievērota persona, kura no pieminekļa Jaunā ostmalā ņem ziedus un met tos uz ielas un ūdenī. Ierodoties notikuma vietā, uz tilta tika ievērota aprakstam atbilstošā persona. Uzrunājot personu, tā nenoliedza, ka esot ņēmis ziedus un izmētājis tos. 1974.gadā dzimušajam vīrietim tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sīko huligānismu.

Nelegālam uguņotājam sastāda divus protokolus

9.maijā ap pulksten 11:15 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Roņu ielā, ievēroja vīrieti, kurš uz ielas izmantoja pirotehnikas izstrādājumu. Noskaidrojot lietas apstākļus, tika konstatēts, ka minētais vīrietis nav saņēmis pašvaldības atļauju pirotehnikas izmantošanai uz ielas. Līdz ar to, 1983.gadā dzimušajam vīrietim tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu, par ko uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 350 eiro. Ap pulksten 11:40 tika saņemts izsaukums par to, ka Roņu ielas apkārtnē kāds izmantojot pirotehniskos izstrādājumus. Apsekojot tuvāko apkārtni, Kaktu ielā tika pamanīts iepriekšminētais 1983.gadā dzimušais vīrietis, kurš atkārtoti izmantoja pirotehniskos izstrādājumus. Tā kā minētais vīrietis nebija paspējis iegūt atļauju no pašvaldības, viņam tika sastādīts atkārtots administratīvā pārkāpuma protokols par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu. Pirotehnikas izstrādājuma izmantošanas rezultātā aizdegās zāle un pirotehnikas kaste, taču Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki nekavējoties nodzēsa radušos uguni, iespējams, pasargājot no plašāka ugunsgrēka.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policija 9.maijā strādās pastiprinātā režīmā

Šā gada 9.maijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki strādās pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību Liepājā. Pastiprināti tiks pievērsta uzmanība tam, kā tiek ievēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi. Tā kā publiskā vidē ir izskanējuši aicinājumi organizēt individuālās uguņošanas, pašvaldības policijas darbinieki pievērsīs uzmanību arī to organizēšanai. Pašvaldības policija atgādina, ka uguņošanas ierīces aizliegts izmantot citu privātpersonu īpašumos bez to īpašnieku piekrišanas, kā arī citu privātpersonu īpašumā esošās zemes, ēku vai transportlīdzekļu tuvumā, ja izmantojot pirotehnisko izstrādājumu, šāviņi, dzirksteles vai to izdedži var krist uz citu privātpersonu zemes, ēkām vai transportlīdzekļiem un šīs personas to nav atļāvušas. Tās aizliegts izmantot arī tuvāk par 100 metriem no ugunsbīstamiem un sprādzienbīstamiem objektiem un to teritorijām, degvielas cisternām, gāzes baloniem un citām viegli uzliesmojošām vai ugunsbīstamām vielām un materiāliem, kā arī zem elektrības zemsprieguma, augstsprieguma un sakaru līnijām, koku zariem un zem citiem šķēršļiem, kurus var sasniegt pirotehniskie šāviņi (vielas). Likums paredz, ka pirotehniskos izstrādājumus nedrīkst izmantot tuvāk par 100 metriem no valsts un pašvaldību iestādēm, ārvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām, baznīcām un lūgšanu namiem, ārstniecības iestādēm, izglītības iestādēm, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, autoostām, dzelzceļa stacijām, lidostām un pasažieru ostām, kā arī uz ceļu brauktuvēm un gājēju ietvēm, ja nav saņemta attiecīgo institūciju atļauja. Būtiski, ka uguņošanas ierīces nedrīkst izmantot arī daudzdzīvokļu māju pagalmos, ja tiek izmantotas pirotehniskās raķetes.

Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam, par uguņošanas ierīces vai skatuves pirotehniskā izstrādājuma aprites noteikumu pārkāpšanu fiziskajām personām var uzlikt naudas sodu no 35 līdz 350 eiro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām — no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus vai bez konfiskācijas.

Pārbaudot personas, kuras neievēro sociālo distancēšanos, aiztur divas meklēšanā esošas personas, kā arī sastāda protokolu par atkārtotu noteikumu pārkāpšanu

6.maijā ap pulksten 14:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Pulkveža Brieža ielā, ievēroja četras personas, kuras savā starpā neievēroja sociālās distancēšanās prasības. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka divas no personām, 1999.un 1998.gadā dzimušie vīrieši, atrodas Valsts policijas meklēšanā. Abi vīrieši tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai. Savukārt, ap pulksten 15:50, patrulējot Klaipēdas ielā, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki ievēroja trīs personas, kuras neievēroja distancēšanās prasības. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka vienai no personām jau iepriekš aizrādīts par šāda veida pārkāpumu. Līdz ar to, 2003.gadā dzimušajam jaunietim tika sastādīts protokols par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Notver četrus ķēpātājus

3.maijā ap pulksten 15:05 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Brīvības ielā vairākas personas apzīmējot sienas. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās, tika ievērotas četras personas, kuras apķēpājušas betona norobežojošās sienas Brīvības ielā. Tika noskaidroti ķēpātāju personas dati un konstatēts, ka tie ir 1993., 1995., 1996. un 2000.gadā dzimušie vīrieši. Visa nepieciešamā informācija nodota Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur autobusa pieturvietas bojātāju

1.maijā ap pulksten 22:45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Raiņa ielā divi jaunieši esot izsituši stiklojumu sabiedriskā transporta pieturvietai. Ierodoties notikuma vietā un apsekojot apkārtni, tika ievērota viena no personām, kura atbilda vainīgās personas aprakstam. Arī informācijas sniedzēja apliecināja, ka šī persona bija viena no tām, kura izsita autobusa pieturvietas stiklojumu. 2000.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Četriem vīriešiem sastāda protokolus par ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpšanu

26.aprīlī ap pulksten 15:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Eduarda Tisē ielā esot vairākas personas, kuras lieto alkoholu. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka četras personas sēdēja ap iekurtu ugunskuru un bija manāmā reibuma stāvoklī. Tā kā minētās personas jau iepriekš bija brīdinātas par valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa ierobežojumiem. 1973., 1979., 1983., un 1982.gadā dzimušajiem vīriešiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokoli par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.