Author Archives: admin

Aiztur vairākus zagļus

2.jūlijā ap pulksten 17:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka pie ēdināšanas iestādes Stendera ielā kādai sievietei esot nozagts naudas maks. Ierodoties notikuma vietā, cietusī sieviete norādīja virzienu, kurā esot devušās vainīgās personas un sniedza to aprakstu. Iespējamās vainīgās personas tika pamanītas Rožu laukuma apkārtnē. 2002.un 2005.gadā dzimušās jaunietes un 2005.gadā dzimušais jaunietis tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Savukārt, 3.jūlijā ap pulksten 02:30 pie Brīvības ielā patrulējošiem Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem vērsās degvielas uzpildes stacijas darbinieks kopā ar apsardzes darbinieku un informēja par to, ka pirms neilga laika vairāki jaunieši degvielas uzpildes stacijā esot paņēmušas dažādas preces un aizgājuši, par tām nenorēķinoties. Pēc informācijas saņemšanas par jauniešu vizuālo aprakstu, kā arī precēm, kuras tie nozaguši, nekavējoties tika apsekota tuvākā apkārtne. Raiņa parkā tika ievēroti divi, aprakstam atbilstoši jaunieši, pie kuriem arī atradās iepriekš minētās nozagtās preces. 1998.un 2004.gadā dzimušie jaunieši tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver divus bēgošus uzbrucējus

30.jūnijā ap pulksten 14:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Raiņa ielā, ievēroja divas personas, kuras uzbruka sabiedriskā transporta pieturvietā stāvošai personai. Apturot operatīvo transportlīdzekli, abi uzbrucēji sāka bēgt. Piesaistot papildus policijas darbiniekus, vienu no vīriešiem Valsts policijas darbinieki aizturēja 1905.gada ielā, savukārt, otru vīrieti Baseina ielā notvēra Pašvaldības policijas darbinieki. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka Pašvaldības policijas notvertais, 2000.gadā dzimušais vīrietis atrodas Valsts policijas meklēšanā. Abi vīrieši nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Palīdz nokļūt dzīvesvietā sievietei, kurai sabojājušies invalīdu ratiņi

18.jūnijā ap pulksten 20:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka Oskara Kalpaka ielā atrodas sieviete ar elektriskajiem invalīdu ratiņiem. Tika norādīts, ka ratiņiem ir izsprāgusi riepa, līdz ar to sieviete nespēj pārvietoties. Izmantojot Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas rīcībā esošo piekabi, kas ar Domes atbalstu iegādāta tieši šāda veida gadījumiem, sievietei tika sniegta palīdzība un kopā ar ratiņiem nogādāta dzīvesvietā.

Pateicoties aculieciniekam, notver ķēpātājus

18.jūnijā ap pulksten 19:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Ģenerāļa Baloža ielā vairākas personas esot apķēpājušas ēku. Ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekus sagaidīja informācijas sniedzējs un norādīja, kur vainīgie atrodas. Norādītajā vietā tika sastapti iespējamie ķēpātāji. Abi 2007.gadā dzimušie ķēpātāji savu vainu nenoliedza. Tā kā abi jaunieši vēl nav sasnieguši 14 gadu vecumu, informācija nodota Nepilngadīgo lietu nodaļas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver meklēšanā esošu jaunieti

18.jūnijā, veicot pārbaudi Liepājas sabiedriskajā transportā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki kopā ar Liepājas sabiedriskā transporta kontrolieriem, ap pulksten 16:20 tika konstatēts, ka satiksmes autobusā atrodas jauniete, kurai nav braukšanai derīga biļete. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka 2002.gadā dzimusī jauniete atrodas Valsts policijas meklēšanā. Jauniete aizturēta un nogādāta Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur nepilngadīgu jaunieti, kurš brauca ar automašīnu

16.jūnijā ap pulksten 02:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Brīvības ielā, ievēroja automašīnu, kura pārvietojās pa Brīvības ielas sabiedriskā transporta joslu. Apturot vieglo automašīnu Ford, tika noskaidrots, ka to vada 2003.gadā dzimis jaunietis bez autovadītāja apliecības. Nepilngadīgais jaunietis nodots Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Darba organizācija Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā no 2020.gada 10.jūnija

Liepājas pilsētas Pašvaldības policija turpina pildīt savus pienākumus, nodrošinot pamatfunkcijas, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus. Iedzīvotāji ir aicināti izvērtēt policijas apmeklējumu nepieciešamību.

Izsaukumu saņemšanas gadījumos prioritāte būs tiem izsaukumiem, kuri būs saistīti ar sabiedrības drošības apdraudējumiem. Nozīmētu lietu izskatīšana klātienē ir ierobežota.

Piekļuve Pašvaldības policijas ēkā ir ierobežota. Ja tas ir iespējams, lūdzam risināt aktuālos jautājumus attālināti, izmantojot elektroniski pieejamos pakalpojumus www.latvija.lv, kā arī saziņai izmantojot pašvaldības policijas oficiālo e-pastu: policija@liepaja.lv.

Iesniegumus, sūdzības u.c. dokumentus aicinām iedzīvotājus iesniegt:

  • sūtot pa pastu – uz adresi Jelgavas iela 48, Liepāja, LV-3401;
  • sūtot elektroniski, parakstītu ar elektronisko parakstu – uz elektronisko pasta adresi policija@liepaja.lv;
  • klātienē – ievietojot Pašvaldības policijas pastkastītē pirmajā stāvā.

Ja nepieciešama tūlītēja Pašvaldības policijas palīdzība, zvanīt uz operatīvo tālruni: 63 420 269.

Aiztur vīriešus pie kuriem atradās nelegālās cigaretes

22.maijā ap pulksten 16:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Siena ielā, ievēroja divus vīriešus, no kuriem viens otram iedeva divus melnus maisus, bet pretī saņēma skaidru naudu. Vīrieši, pamanot pašvaldības policijas darbiniekus, centās paslēpties starp automašīnām. Uzrunājot abus vīriešus, viņi neatbildēja un izlikās nedzirdām pašvaldības policijas darbiniekus. Atkārtoti uzrunājot, viņi atbildēja un teica, ka maisus tikko atraduši zālienā un nezinot, kas tajos atrodas. Veicot maisu satura apskati, tika konstatēts, ka tajos atrodas seši cigarešu bloki (1200 cigaretes) bez Latvijas republikas akcīzes marķējuma. 1974.un 1959.gadā dzimušie vīrieši tika aizturēti un nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Noskaidro iespējamo būvgružu izgāzēju

14.maijā ap pulksten 14:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Latgales ielā aculiecinieki esot pamanījuši, ka kāda persona no savas automašīnas mazdārziņu teritorijā ir izbērusi būvgružus. Ierodoties notikuma vietā, tika ievēroti izbērtie būvgruži un aculiecinieks sniedza situācijas aprakstu un norādīja uz transportlīdzekli, no kura šie būvgruži tika izbērti. Iespējamā vainīgā persona ir 1962.gadā dzimis vīrietis. Lai noskaidrotu visus lietas apstākļus, par minēto faktu tika uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 75.panta pirmās daļas par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu vai atkritumu pārrobežu (starptautisko) pārvadājumu noteikumu pārkāpšanu, par ko fiziskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 1000 eiro. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija izsaka pateicību aculieciniekiem, par modrību. Aicinām ikvienu pārkāpuma aculiecinieku nekavējoties zvanīt Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas dežurantam uz tālruni 63420269.

Par policijas darbu 9.maijā

Publiskā vidē izskanējis, ka kāds politiķis 10.maijā vērsies ar iesniegumu Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā, aicinot saukt pie atbildības personas, kas 9.maijā Liepājā nav ievērojušas valstī noteiktos pulcēšanās aizliegumus. Vēlamies informēt, ka no minētā politiķa nav saņemts Iesniegumu likuma prasībām atbilstošs iesniegums. 9.maijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā nav saņemti izsaukumi vai cita informācija par pulcēšanās pārkāpumiem Jaunā ostmalā. Informējam, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri apsekoja Jauno ostmalu, taču pārkāpumi netika fiksēti. Tā kā uz vietas atradās Valsts policijas darbinieki, kuri veica personu informēšanu par distancēšanās noteikumiem, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki bija gatavībā sniegt palīdzību Valsts policijas darbiniekiem, ja tas būtu bijis nepieciešams. Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas noteikumi neliedz cilvēkiem individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības. Pie Jaunā ostmalā esošā pieminekļa pārsvarā neviens ilgstoši neuzturējās un notika cilvēku plūsmas maiņa. Tika novērots, ka apmeklētāju vidū personas pārsvarā bija divatā. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki regulāri veic valstī noteiktās ārkārtējās situācijas noteikumu kontroli visā pilsētas teritorijā. Personas, kuras pārkāpj noteikumus tiek pārbaudītas un izteikts mutvārdu aizrādījums. Ja minētās personas vēlreiz pārkāpj šos noteikumus, tad personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības.