Author Archives: admin

Pateicoties iedzīvotāja vērībai notver baznīcas loga izsītēju

22.maijā ap pulksten 17:00 pie Jelgavas ielā patrulējošiem Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem vērsās kāds vīrietis, kurš bija liecinieks atgadījumam, kurā kāda nepilngadīga persona ir izsitusi baznīcai stiklu. Iespējamais vainīgais, 2010.gadā dzimušais zēns tika aizturēts un nodots Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur dzērājšoferi

17.maijā ap pulksten 06:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot 1905.gada ielā, ievēroja automašīnu AUDI, kura atpakaļgaitā izbrauca no ēkas pagalma. Jau iepriekš Pašvaldības policijas darbinieki bija ievērojuši, ka automašīna bija novietota stāvēšanai pretēji atļautajam braukšanas virzienam posmā starp Tirgus un Raiņa ielām, kur atļauta vienvirziena kustība. Apturot automašīnu un uzrunājot automašīnas vadītāju, tika konstatēts, ka vadītāja izelpā ir jūtama specifiska alkohola smaka, kā arī pats autovadītājs nenoliedza, ka ir lietojis alkoholisku dzērienu. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policijas ekipāža, kurai tika nodots iereibušais autovadītājs lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver iespējamos demolētājus

14.maijā ap pulksten 19:00 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka trīs jaunieši demolējoties Jūrmalas ielā esošajā sabiedriskajā tualetē. Ierodoties notikuma vietā, jaunieši tur vairs neatradās, taču policijas informētājs sniedza jauniešu aprakstu, kā arī tika konstatēts, ka ir nozagts naudas maks tualetes darbiniekam. Apsekojot tuvāko apkārtni, aprakstam atbilstošie jaunieši netika pamanīti. Ap pulksten 20:55 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Sila ielā, pamanīja aprakstam atbilstošos jauniešus. 2004.un divi 2003.gadā dzimušie jaunieši tika nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Savukārt, ap pulksten 21:15 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka pamestai ēkai Vaļņu ielā kāds sitot logus. Ierodoties notikuma vietā, tika pamanīts viens jaunietis. Veicot pārrunas, jaunietis atzina, ka viņš neapdzīvotajai ēkai esot izsitis vairākus logus. 2006.gadā dzimušais jaunietis tika nogādāts dzīvesvietā un nodots mātei, kurai izsniegta pavēste par ierašanos Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Vīrietis aizdedzina dzīvokli, policijas darbinieki evakuē ēku

14.maijā ap pulksten 19:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no dzīvokļiem Ģenerāļa Baloža ielā atrodoties kāda persona, kura esot izlējusi dzīvoklī benzīnu un draudot to aizdedzināt. Ierodoties notikuma vietā, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekus sagaidīja informācijas sniedzējs un paskaidroja, ka minētā persona ir ieslēgusies dzīvoklī un draudot sevi aizdedzināt. Dodoties pie norādītā dzīvokļa, jau ieejot kāpņu telpā bija jūtama izteikta benzīna smaka. Pie dzīvokļa ieejas bija redzams, ka pie durvīm esošais kājslauķis, kā arī grīda ir slapja ar benzīnu. Mirklī, kad policijas darbinieki tuvojās pie dzīvokļa durvīm, dzīvoklī esošā persona aizdedzināja benzīnu un liesmas uzreiz pārņēma kā dzīvokļa durvis, tā arī kāpņu telpu pie durvīm. Dzīvoklī nebija iespējams iekļūt, jo tā durvis bija slēgtas. Nekavējoties tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Viens no Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem nekavējoties devās uz transportlīdzekli pēc ugunsdzēšamā aparāta, lai daļēji apdzēstu liesmas un atbrīvotu drošu izkļūšanu augstāk dzīvojošajiem mājas iedzīvotājiem. Tika uzsākta mājas iedzīvotāju evakuācija, kuras laikā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri uzsāka dzēšanas darbus. Ap pulksten 21:00, kad jau bija beigti dzēšanas darbi un tika konstatēts, ka turpmākas briesmas nedraud, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki palīdzēja iedzīvotājiem atgriezties savā dzīvesvietā.

Notver meklēšanā esošu zagli

8.maijā ap pulksten 16:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka degvielas uzpildes stacijā Cukura ielā, kāda persona esot paņēmusi pārtikas produktus un nesamaksājot aizmukusi. Nekavējoties ierodoties notikuma vietā un apsekojot tuvāko apkārtni, aprakstam atbilstošā persona tika pamanīta. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka iespējamā vainīgā persona – 2001.gadā dzimušais jaunietis atrodas arī Valsts policijas meklēšanā, kur viņš arī nogādāts lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Pie iereibuša vīrieša atrod svešus dokumentus

20.aprīlī ap pulksten 21:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka kāda persona laužoties vienā no Spīdolas ielā esošo daudzdzīvokļu namu dzīvokļiem. Ierodoties notikuma vietā, fakts neapstiprinājās, taču aprunājoties ar aculiecinieku, tika saņemta informācija, ka vainīgā persona jau atrodoties blakus kāpņu telpā. Apsekojot to, tika pamanīts iereibis vīrietis, kurš atbilda vainīgās personas aprakstam. Veicot personas mantu apskati, tika konstatēts, ka pie 1966.gadā dzimušā vīrieša atrodas dokumenti uz citas personas vārda, līdz ar to viņš tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver ķēpātāju

20.aprīlī ap pulksten 14:00 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums par to, ka uz Tirdzniecības kanālā esošā kuģa atrodoties vairāki jaunieši, no kuriem viens apķēpājot kuģi. Ierodoties notikuma vietā, policijas izsaucējs norādīja uz vainīgo jaunieti, kurš ar melnas krāsas baloniņu apķēpājis kuģi, kā arī pie minētā jaunieša atradās minētais krāsas baloniņš. Apsekojot kuģi, tika pamanīts arī ķēpājums un jaunietis atzina, ka to esot paveicis viņš. 2007.gadā dzimušais ķēpātājs un 2007.un 2008.gadā dzimušie jaunieši, kuri atradās kopā ar ķēpātāju tika nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

 

Aiztur sievieti, kura sagriezusi savu paziņu dēļ alus pudeles

17.aprīlī ap pulksten 18:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Raiņa ielā netālu no dzelzceļa pārbrauktuves pieturā sēžot vīrietis ar asiņainu seju. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās un uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kurai tika nodots cietušais vīrietis. Nekavējoties apsekojot tuvāko apkārtni, vainīgās personas aprakstam atbilstošā sieviete tika pamanīta Baseina ielā. Uz 1984.gadā dzimušās sievietes apģērba bija redzami asins traipi. Kamēr tika veikta personas mantu apskate, iespējamā vainīgā persona no kabatas izvilka pudeles lausku un mēģināja sev pārgriezt vēnas, taču Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki nekavējoties novērsa iespējamo apdraudējumu. Sarunas laikā sieviete atzina, ka pirms brīža esot sadūrusi vīrieti, jo viņš viņai nav devis padzerties no alus pudeles. Sieviete tika aizturēta un nodota Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai. Jāpiebilst, ka abas personas (cietušais un vainīgā) jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā.

Likvidē nelegālā alkohola ražotni

17.aprīlī ap pulksten 06:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas darbinieki, pārbaudot informāciju par iespējamu nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu un glabāšanu vienā no Piltenes ielas daudzdzīvokļu namiem, konstatēja, ka 1960.gadā dzimis vīrietis veic nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, kā arī glabāja 10 litrus nelegālo alkoholu (kandžu) un apmēram 180 litrus duļķaina šķidruma, kas pēc pazīmēm varētu būt brāga. Dzīvoklī tika atrasta arī nelegālā alkohola ražošanas iekārta, kurā atradās apmēram 30 litri karsta, tvaikojoša, duļķaina šķidruma. No dzīvokļa izņemts nelegālais alkohols un ražošanas iekārta, kā arī pret 1960.gadā dzimušo vīrieti uzsākta administratīvā lietvedība. Minētais vīrietis jau iepriekš ir saukts pie administratīvās atbildības par līdzīgiem pārkāpumiem.

Aiztur autovadītāju bez tiesībām

12.aprīlī ap pulksten 22:45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Kuršu ielā, ievēroja braucošu transportlīdzekli bez ieslēgta ārējā apgaismojuma. Apturot transportlīdzekli un pārbaudot vadītāja personas datus, noskaidrojās, ka 1989.gadā dzimušajam transportlīdzekļa vadītājam nav derīgas transportlīdzekļa vadītāja apliecības. Vīrietis nodots Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.