Category Archives: Aktualitātes

Tiek uzsākts Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekts SCAPE II

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas Pašvaldības policija” uzsāk dalību Latvijas – Lietuvas pārrobežu projektā SCAPE II. Šis jaunais projekts ir turpinājums projektam SCAPE, kurš noslēgsies 2020.gada septembrī.

Projekta mērķis ir uzlabot sabiedrības drošību, uzlabojot drošības dienestu un pašvaldību darbinieku prasmes, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas ikdienas darbā. Projekta mērķis ir veicināt policijas un vietējo pašvaldību sadarbību Latvijas – Lietuvas pierobežā, kā arī palielināt reģiona drošību un popularitāti.

Šī projekta ietvaros paredzēta esošā Pašvaldības policijas ekipējuma modernizācija, tādejādi uzlabojot Pašvaldības policijas darbības efektivitāti. Ņemot vērā Eiropas mērogā īstenotos drošības pasākumus ar esošo aprīkojumu Pašvaldības policija nespēj nodrošināt pilnvērtīgu sabiedrības drošību. Pašvaldības policijai tiks iegādātas bruņu vestes un kevlara cimdi, kā arī ieviesta digitālā rāciju sistēma. Papildus plānota dalība kopīgās darbinieku mācībās – video novērošanas rīku izmantošana ikdienas darbā un preventīvais darbs pierobežā.

Projekta vadošais partneris ir Klaipēdas apriņķa policijas pārvalde un projektā piedalās Palangas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas pilsētas Pašvaldības policija” un Latvijas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.

Projekta “SCAPE II” ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 473 268,20 eiro, no kuriem 85% jeb 402 277,95 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Saite uz projekta lapu – https://latlit.eu/the-development-of-safety-services-by-strengthening-communication-and-cooperation-capacity-between-the-local-government-and-police-authorities/

Notver divus zagļus

8.septembrī ap pulksten 23:35 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka divas personas, degvielas uzpildes stacijā Esperanto ielā, esot paņēmušas preces un par tām nav norēķinājušās. Apsekojot tuvāko apkārtni, aprakstam atbilstošās personas tika pamanītas Raiņa parkā. Pie personām atradās preces, kuras tika nozagtas no degvielas uzpildes stacijas. 1998.un 2000.gadā dzimušie vīrieši tika aizturēti un nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Stipri iereibušas mātes bērnu nogādā pie vecmammas

8.septembrī ap pulksten 19:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Jaunā ostmalā atrodoties sieviete reibuma stāvoklī un pie viņas ir mazs bērns. Ierodoties notikuma vietā, tika sabiedriskā transporta pieturvietā tika ievērota sieviete ar mazu bērnu ratiņos, kura atbilda iereibušās sievietes aprakstam. 1986.gadā dzimusī sieviete bija acīmredzamā alkohola reibumā. Veicot alkohola koncentrācijas noteikšanu izelpotajā gaisā, tika fiksēts, ka sievietes izelpā alkohola koncentrācija ir virs 3 promilēm. Tā kā sieviete stiprā reibuma dēļ nespēj parūpēties par savu bērnu, abi tika nogādāti pie sievietes mātes, kura uzņēmās atbildību par bērna uzraudzību savā dzīvesvietā. Pret 1986.gadā dzimušo iereibušo bērna māti uzsākts administratīvā pārkāpuma process pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma, par kura pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām (līdz 210 eiro).

Aiztur meklēšanā esošu vīrieti

27.augustā ap pulksten 21:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka pie ēkas Spīdolas ielā vairākas personas lieto alkoholiskos dzērienus. Ierodoties notikuma vietā, pie ēkas atradās vairākas personas. Ierašanās brīdī netika konstatēts, ka kāds lietotu alkoholu, taču pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka viens no vīriešiem atrodas Valsts policijas meklēšanā. 1998.gadā dzimušais, meklēšanā esošais, vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur agresīvu vīrieti, kurš draudēja apkārtējiem ar nazi

27.augustā ap pulksten 17:00 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Pulkveža Brieža ielā, pie sabiedriskā transporta pieturvietas, atrodoties neadekvāta persona, kura vicinoties un draudot ar nazi. Ierodoties notikuma vietā, aculiecinieki paskaidroja, ka viņiem kāds vīrietis esot draudējis ar nazi un sniedza personas vizuālo aprakstu, kā arī iespējamo virzienu, kurā viņš devies. Nekavējoties piesaistot papildspēkus, tika apsekota tuvākā apkārtne un aprakstam atbilstošais vīrietis pamanīts Ģenerāļa Baloža ielā. Uzrunājot minēto vīrieti un jautājot, vai pie viņa atrodas nazis, vīrietis atbildēja apstiprinoši un, agresīvi lamājoties, nāca virsū Pašvaldības policijas darbiniekiem. Operatīvi un veiksmīgi savā starpā sadarbojoties, agresīvais vīrietis tika aizturēts. Pie vīrieša atradās 20 cm garš virtuves nazis. 2000.gadā dzimušais vīrietis tika nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver meklēšanā esošu jaunieti

26.augustā ap pulksten 21:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Ģenerāļa Baloža ielā, ievēroja vairākas personas, kuras sēž sabiedriskā transporta pieturvietā un pie viņiem atradās alkoholisko dzērienu pudeles. Lai novērstu iespējamo likumpārkāpumu par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, ar personām tika izvestas pārrunas un pārbaudīti personu dati. Veicot visu personu datu pārbaudi, noskaidrojās, ka viena no personām, 2002.gadā dzimušais jaunietis atrodas Valsts policijas meklēšanā. Jaunietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Sievietei, kurai izlādējušies elektriskie invalīdu ratiņi, palīdz nokļūt mājās

25.augustā ap pulksten 17:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Jūrmalas ielā atrodoties sieviete, kurai izlādējušies elektriskie invalīdu ratiņi. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās, Jūrmalas ielā, uz ceļa braucamās daļas, atradās sieviete, kura sēž elektriskajos invalīdu ratiņos un nevar pārvietoties, jo izlādējies to akumulators. Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki sniedza palīdzību sievietei un kopā ar invalīdu ratiņiem nogādāja viņu dzīvesvietā.

Aiztur iereibušu traktoristu

23.augustā ap pulksten 13:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Ģenerāļa Baloža ielā, ievēroja traktoru, kurš nepārliecinoši brauca pa ceļu, vairākkārt šķērsojot nepārtraukto balto ceļa apzīmējuma līniju. Policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka traktora vadītājs varētu būt reibuma stāvoklī. Pieprasot vadītājam apstāties, traktora vadītājs mēģināja apturēt traktoru autobusa pieturā, bet nepārliecinoša manevra rezultātā uzbrauca uz ceļa apmales un aizķēra pašvaldības policijas transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus. Pieejot pie traktora vadītāja, viņa izelpā bija jūtama nepārprotama alkohola smaka. 1976.gadā dzimušais vīrietis tika nodots Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver divus benzīntanku apzadzējus

19.augustā ap pulksten 01:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no degvielas uzpildes stacijām pie Raiņa parka vairāki jaunieši esot nozaguši preces un devušies parka virzienā. Apsekojot tuvāko apkārtni, Parka ielas un Jaunās ostmalas krustojumā tika ievēroti divi jaunieši, kuri atbilda iespējamo vainīgo personu aprakstam. Abi jaunieši tika aizturēti un aculiecinieki apstiprināja, ka šīs abas personas bija tās, kuras nozaga preces degvielas uzpildes stacijā. Papildus tika saņemta informācija, ka viens no jauniešiem esot nozadzis preces arī citā degvielas uzpildes stacijā netālu no Raiņa parka. Veicot personas atpazīšanu, fakts apstiprinājās. Abi 2000.gadā dzimušie jaunieši nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Pie apreibušiem jauniešiem atrod narkotiskās vielas

12.augustā ap pulksten 09:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no Siļķu ielas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu pagalmiem vārtoties divi jaunieši. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās. Mēģinot pamodināt jauniešus, pašvaldības policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka abi jaunieši ir nepilngadīgi un atrodas stiprā reibuma stāvoklī. Nekavējoties tika piesaistīti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki. Pārbaudot personas, pie viena no jauniešiem tika atrasts papīra vīstoklis ar nezināmas izcelsmes augu valsts maisījumu, psihotropās tabletes, kā arī nezināmas izcelsmes balts kristālisks pulveris. 2003.un 2004.gadā dzimušie jaunieši tika nogādāti medicīnas iestādē un piesaistīti Valsts policijas darbinieki lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.