Aiztur vīrieti, kurš sadūra tramvaja vadītāju

Nazis

1.aprīlī masu medijos jau plaši izskanēja informācija par to, ka Brīvības ielā tika sadurts tramvaja vadītājs. Kā jau tika sniegta informācija, tad 1.aprīlī ap pulksten 15:05 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot ar operatīvo transportlīdzekli Brīvības ielā, ievēroja personu, kura centās pievērst Pašvaldības policijas darbinieku uzmanību. Apstājoties, tika ievērots vīrietis, kurš sēž uz brauktuves malas un ir ievainots. Vīrietim klāt atradās sieviete, kura sniedza pirmo palīdzību. Pašvaldības policijas darbiniekiem tika sniegta informācija par to, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde jau ir izsaukta, kā arī to, ka vīrieti pirms brīža kāds sadūris. Tika sniegts iespējamās vainīgās personas apraksts, kā arī virziens, kurā šī persona devusies, papildus piebilstot, ka šai personai sekojot arī kāds aculiecinieks. Nekavējoties apsekojot norādīto virzienu, F.Grīniņa ielā tika pamanīts aprakstam atbilstošā persona, uz kuru norādīja arī aculiecinieks. Vīrietis tika aizturēts 15:10 un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Informējam, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai NAV ZINĀMS aizturētā vīrieša dzimšanas gads, jo pēc aizturēšanas viņš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt, iepriekš izskanējusī informācija par 1987.gadā dzimušo vīrieti, precizējam, ka šis 1987.gadā dzimušais vīrietis bija tas, kurš sekoja uzbrucējam.

Papildus izsakām lielu pateicību līdzcilvēkiem, kuri sniedza palīdzību cietušajam, kā arī sekoja uzbrucējam.

Izsakām līdzjūtību cietušā piederīgajiem.

Aiztur uzbrucējus

Dūre

14.februārī ap pulksten 03:20 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka kāds vīrietis esot piekauts un viņš ar automašīnu sekojot uzbrucējiem. Automašīna, kurā atradās iespējamie uzbrucēji tika apturēta Jaunā ostmalā. Automašīnā atradās trīs personas. Cietušā persona norādīja uz divām personām, kuras esot viņas piekāvuši Bāriņu ielā. 1996.un 1985.gadā dzimušie iespējamie uzbrucēji tika nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Vienā diennaktī no divām iereibušām ģimenēm izņem bērnus

Lācītis

12.februārī ap pulksten 16:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka 1905.gada ielā pārvietojoties divas personas iespējamā reibuma stāvoklī ar bērnu ratiņiem. Ierodoties minētajā vietā, tika ievērota sieviete, kura stūma bērnu ratiņus. Uzrunājot sievieti, bija manāms, ka viņa ir acīmredzamā reibuma stāvoklī. Jautājot sievietei, vai viņa ir lietojusi alkoholu, uz ko viņa atbildēja apstiprinoši. Sarunas laikā sieviete turpināja nesakarīgi runāt un vēlāk jau norādīja, ka alkoholu nav lietojusi un tāpēc došoties mājās. Policijas darbinieki viņai norādīja, ka šādā, acīmredzamā, reibuma stāvoklī viņu nedrīkst atstāt ar bērnu, jo viņa nav spējīga par to parūpēties. Sarunas laikā pienāca vīrietis, kurš paskaidroja, ka ir bērna tēvs. Pienākušais vīrietis arī bija acīmredzamā reibuma stāvoklī, taču viņš norādīja, ka alkoholu esot lietojis tikai iepriekšējās dienas vakarā. Abiem vecākiem tika veikts alkohola tests izelpotajā gaisā, kas katram uzrādīja virs 2,5 promilēm. Tā kā iereibušie vecāki nebija spējīgi parūpēties par savu bērnu, tika pieņemts nogādāt zīdaini aprūpes centrā, bet pret 1984.gadā dzimušo sievieti un 1972.gadā dzimušo vīrieti tika uzsākti administratīvie procesi par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

13.februārī ap pulksten 01:45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem Talsu ielas apkārtnē, bļaustoties kaimiņi un traucējot naktsmieru. Ierodoties notikuma vietā, bija dzirdams, ka norādītajā dzīvoklī notiekot konflikts un sieviete sauc pēc palīdzības. Durvis atvērušā sieviete bija acīmredzamā reibuma stāvoklī un viņai bija acīmredzami un nesen iegūti miesas bojājumi. Ieejot dzīvoklī, lai pārliecinātos vai vēl kādai personai nedraud briesmas, tika ievērots vīrietis, kurš izlikās guļam, kā arī bērns, kurš atradās savā gultā. Uzrunājot it kā guļošo vīrieti, noskaidrojās, ka viņš ir bērna tēvs un viņš arī bija acīmredzamā reibuma stāvoklī. Sarunas gaitā noskaidrojās, ka abi vecāki esot kopā lietojuši alkoholu, kā rezultātā izcēlies konflikts un vīrietis esot fiziski ietekmējis sava bērna māti. Abiem vecākiem tika veikts alkohola tests izelpotajā gaisā, kas katram uzrādīja virs 2 promilēm. Tā kā sievietei bija acīmredzami miesas bojājumi, tika piesaistīti Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, kuri sievieti nogādāja slimnīcā. Tā kā abi vecāki nebija spējīgi parūpēties par savu bērnu, viņš tika nogādāts bērnu namā. Pret abiem 1998.gadā dzimušajiem vecākiem tika uzsākti administratīvie procesi par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību. Par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Sievietei tika piedāvāts veikt personu nošķiršanu, no kā viņa atteicās.

Izglābj ledū ielūzušu vīrieti

Ledus

15.janvārī ap pulksten 00:30 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka pie Daugavas ielas daudzdzīvokļu dzīvojamā nama esošā dīķa ledū ielūzusi kāda persona. Ierodoties notikuma vietā, tika pamanīta persona, kura bija ielūzusi ledū pie krasta. 1984.gadā dzimušais vīrietis tika izvilkts no ūdens. Tika noskaidrots, ka vīrietis, kurš bija stiprā reibuma stāvoklī, esot devies mājās, bet ieslīdējis dīķī, no kura pats saviem spēkiem nav varējis izkļūt. Lai pārliecinātos par vīrieša veselības stāvokli, tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Tā kā bija sals un vīrietim bija slapjas drēbes, viņš tika nogādāts savā netālu esošajā dzīves vietā uz kuru arī ieradās NMPD darbinieki, lai pārliecinātos par vīrieša veselības stāvokli. Izsakām pateicību aculieciniecei, kura, redzot ledū ielūzušo vīrieti, nekavējoties informēja Pašvaldības policiju zvanot uz tālruni 63420269.

Nelegālas ballītes laikā, pa logu izkrīt jauniete

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas logotips

12.janvārī ap pulksten 23:50 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no dzīvokļiem Celtnieku ielā notiekot trokšņošana un traucējot pārējiem iedzīvotājiem naktsmieru. Ierodoties notikuma vietā, vadoties no dzirdamajiem trokšņiem, tika noskaidrots, kurā dzīvoklī notiek trokšņošana. Tika noskaidrots arī tas, ka dzīvoklis tiek izīrēts īstermiņā. Pie policijas darbiniekiem vērsās kāda persona, kura paskaidroja, ka esot redzējusi, kā pa dzīvokļa logu esot izkritusi kāda meitene. Nekavējoties pārbaudot informāciju, fakts apstiprinājās, tika ievērotas divas personas, no kurām viena gulēja uz zemes, bet otra centās sniegt palīdzību. Uz notikuma vietu nekavējoties tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un līdz viņu ierašanās brīdim, pašvaldības policisti sniedza cietušajai jaunietei pirmo palīdzību. Pēc meitenes nodošanas mediķiem, turpinot noskaidrot lietas apstākļus, atklājās, ka nepilngadīgā meitene neesot vēlējusies nepatikšanas, jo bija reibuma stāvoklī un centusies izkāpt pa otrā stāva logu. Piesaistot Valsts policijas darbiniekus tika iekļūts dzīvoklī un noskaidrojās, ka tajā pulcējās desmit jaunieši, lai svinētu drauga dzimšanas dienu. Piecas no desmit personām bija nepilngadīgas. Darbu notikuma vietā pārņēma Valsts policijas darbinieki lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur autovadītāju, kuram nav autovadītāja apliecība

Caura riepa

12.janvārī ap pulksten 21:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot Brīvības ielā pie Raiņa parka, ievēroja automašīnu, kura brauca pa sabiedriskā transporta joslu. Cenšoties apturēt minēto automašīnu, tās vadītājs veica nepārliecinošus manevrus, iebraucot pretējā virziena braukšanas joslā. Pēc transportlīdzekļa apturēšanas, tā vadītājs paskaidroja, ka esot no Kuldīgas un nav orientējies Liepājas ielās, kā arī neesot pamanījis aizlieguma ceļa zīmes. Vadītājs nespēja uzrādīt autovadītāja apliecību, jo viņam tāda vispār neesot. Uz notikuma vietu tika piesaistīti Valsts policijas darbinieki un 1993.gadā dzimušais autovadītājs nodots viņiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur vīrieti, kurš uzbruka policijas darbiniekiem

Dūre

5.janvārī ap pulksten 00:15 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Rīgas ielā trīs personas spridzinot petardes, mētājot pudeles un dauzot logus. Ierodoties notikuma vietā, tika ievērots vīrietis. Vēršoties pie vīrieša, lai noskaidrotu, kas noticis, viņš sāka atkāpties un kļuva agresīvs. Aicinot vīrieti nomierināties, viņš sāka uzbrukt policijas darbiniekiem, izdarot vairākus sitienus. 2001.gadā dzimušais vīrietis tika savaldīts, aizturēts un nogādāts Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur meklēšanā esošu sievieti

Rokudzelži

4.janvārī ap pulksten 16:05 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka vienā no daudzdzīvokļu dzīvojamo namu kāpņu telpām Eduarda Tisē ielā atrodoties divas personas alkohola reibumā un kārtojot dabiskās vajadzības. Apsekojot minēto vietu, fakts apstiprinājās. Pārbaudot personas datus, noskaidrojās, ka viena no personām – 1992.gadā dzimusī sieviete atrodas Valsts policijas meklēšanā, kur viņa arī nogādāta lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Notver divus ķēpātājus

Krāsu baloniņi16.decembrī ap pulksten 02:40 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka Skolas ielā divas personas apzīmējot ēkas sienu. Ierodoties notikuma vietā, uz vietas neviens neatradās, taču bija redzams, ka ēka ir nesen apzīmēta. Nekavējoties apsekojot tuvāko apkārtni, pie Rožu laukuma tika pamanītas divas aprakstam atbilstošās personas. Uzrunājot šīs abas personas, tika ievērots, ka pie vienas no viņām ir auduma maiss, kurā atrodas vairāki krāsu baloniņi. Viens no ķēpātājiem mēģināja pierunāt Pašvaldības policijas darbiniekus, lai viņus atlaižot, jo apķēpājot sienas viņi neko sliktu neesot izdarījuši. 1995.un 1989.gadā dzimušie ķēpātāji tika aizturēti un nodoti Valsts policijas darbiniekiem lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Pludmalē uziet nesprāgušu munīcijas lādiņu

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas logotips

 

7.decembrī ap pulksten 12:45 Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka pludmalē netālu no Ebreju piemiņas vietas Lībiešu ielā, kāds vīrietis esot pamanījis nesprāgušus munīcijas lādiņus. Ierodoties notikuma vietā, fakts apstiprinājās, uz vietas atradās vairāki nesprāgušie munīcijas lādiņi. Vieta tika norobežota, lai saglabātu drošu distanci no nesprāgušajiem lādiņiem. Notikuma vietā tika piesaistīti Valsts policijas darbinieki, kuri arī pārņēma to turpmākai rīcībai. Aicinām ikvienu, kurš pamana līdzīgus priekšmetus, tiem netuvoties un nekavējoties zvanīt policijai uz 110 vai 63420269.Nesprādzis munīcijas lādiņšNesprādzis munīcijas lādiņš